Aktualności

powrót

Posezonowe sparingi Orlików

Sezon ligowy już za nami, ale gry nigdy za wiele. Rozegraliśmy w ciągu minionych kilku dni dwie gry kontrolne. Pierwsza z nich, w której przeciwnikiem był SEMP rozegrana została w niedzielę (12.11) przy ul. Koncertowej w Warszawie pod balonem. Rywalizowaliśmy w składach siedmioosobowych. Gra toczyła się pod dyktando gospodarzy z Ursynowa. Szybko zdobyte przez naszych rywali gole pokazały kto jest topową drużyną, a kto dopiero do tego miana aspiruje. Dopiero w drugiej połowie obraz gry nieco się wyrównał, ale niestety i tak tylko SEMP trafiał do bramki. Był to na pewno ciekawy sprawdzian, który chłopcy wybiegali i zrobili pierwszy krok przygotowujący do gry na wyższym szczeblu rozgrywkowym.

Drugi sparing rozegraliśmy w piątek (17.11) w Piasecznie przeciwko tamtejszemu MKS-owi. Tym razem rywalizowaliśmy grając po dziewięciu i pod gołym niebem. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20:00. Przeciwnicy tak jak my zakończyli poprzednią rundę zaliczając awans. Weszli do drugiej ligi okręgowej i także dostali zastrzyk dodatkowej motywacji do treningu. Tym razem widać było, że pomimo wyrównanego poziomu motorycznego drużyn to my dominowaliśmy, byliśmy nieco lepiej zorganizowani. Na pewno handicapem była gra kilku naszych chłopców jesienią w roczniku 2006. To już teraz procentowało. Bardzo dobre zawody rozegrał także Maks Nowak, który jako rozgrywający wprowadzał do naszej gry pożądaną arytmię. Wiedział kiedy zwolnić, a kiedy przyspieszyć tempo rozgrywanych akcji. Zdobył także 2 gole. Trzy czwarte czasu gry przeważaliśmy i uzyskaliśmy trzybramkowe prowadzenie, jednak po dokonaniu ostatnich zmian całkowicie oddaliśmy inicjatywę gospodarzom i daliśmy sobie wbić dwa gole. Szczególnie pierwszy z nich był spowodowany błędnym ustawieniem linii obrony i brakiem asekuracji. Finalnie jednak zwyciężyliśmy i mając w perspektywie grę po dziewięciu za nieco ponad pół roku mogę stwierdzić, że jest nieźle. Oczywiście do "dobrze" jeszcze trochę brakuje, ale będziemy rozgrywali kolejne sparingi w tej formule po to, aby uzyskać oczekiwane efekty.

Piotr Włodarski

 

SEMP - KS Raszyn 10:0 (4:0)

KS Raszyn: Bąkiewicz Bartosz, Juszczyk Paweł, Krakowiak Jakub, Kwiecień Jan, Nowak Maksymilian, Pikiel Adam, Podsiadły Antoni, Projs Filip, Woźniak Jakub, Zaleski Michał, Zientara Jakub.

 

MKS Piaseczno - KS Raszyn 2:3 (0:2)*

Bramki: Nowak M. x2, Żmuda Oliwier

KS Raszyn: Bazga Szymon, Bąkiewicz Bartosz, Krakowiak Jakub, Majewski Kajetan, Michalak Maciej, Nowak Maksymilian, Ornowicz Jakub, Pikiel Adam, Podsiadły Antoni, Radoliński Przemysław, Skarżyński Szymon, Zaleski Michał, Zientara Jakub, Żmuda Oliwier.

*po dziewięciu