Aktualności

powrót

Orliki szaleją na turniejach

Sezon zimowy rozpoczęty! Rocznik 2007/2008 ruszył do boju. W grudniu 2017 roku wzięliśmy udział w trzech turniejach. Zagraliśmy dwa razy pod balonem, na sztucznej trawie (raz był to turniej dla 2008 rocznika) i raz w hali. Za cel szkoleniowy postawiliśmy sobie poprawienie poszczególnych elementów, z których najistotniejszym było rozpoczęcie gry od bramki i budowanie ataku. Kolejnym celem było osiąganie satysfakcjonujących rezultatów na poszczególnych turniejach. W aspekcie szkoleniowym można powiedzieć, że wszystko szło zgodnie z planem, natomiast poniżej naszych oczekiwań i ambicji wypadliśmy gdyby wziąć pod uwagę same wyniki meczów i klasyfikacje turniejów.

 

2 grudnia

Turniej eliminacyjny HMW dla rocznika 2008

W bardzo wyrównanej grupie zajęliśmy drugie miejsce zdobywając 6 pkt na w trzech meczach, tyle samo co zwycięzca grupy - gospodarz turnieju, drużyna Delty Warszawa. W ćwierćfinale trafiliśmy na późniejszego triumfatora całego turnieju czyli STF Champion, który rozprawił się z nami bez większych problemów. Finalnie zostaliśmy sklasyfikowani na piątym miejscu w stawce szesnastu drużyn.

Wyniki KS Raszyn:

grupa

AP Młody Orlik 2:0 (Jaromin A. x2)

Energia Kozienice 2:1 (Jaromin A., Majewski K.)

Delta I Warszawa 0:2

ćwierćfinał

STF Champion 0:5

Skład KS Raszyn: Bazga Szymon, Janusik Antoni, Juszczyk Paweł, Jaromin Alan, Majewski Kajetan, Mikulski Adam, Muc Stanisław, Pikiel Adam, Polus Marcel, Rogalski Jacek.

 

16 grudnia

Turniej Delta Cup dla rocznika 2007

Mimo bardzo poprawnej gry nie udało nam się wyjść z grupy. W pierwszym meczu prezentowaliśmy się bardzo dobrze, a mimo to nie zdołaliśmy wykorzystać stwarzanych sytuacji. Przeciwnik wykorzystał natomiast błąd sędziego, gdyż regulamin stanowił, że grę z autu wznawiamy ręką, natomiast przeciwnicy ustawili piłkę na ziemi i typowym crossowym podaniem z wysokości swojego pola karnego stworzyli sobie sytuację, dającą im prowadzenie. To zdeterminowało dalszy obraz gry. Drugie spotkanie to potyczka z KS Ursynów i typowy mecz "cios za cios", ciekawy w ofensywie, natomiast w obronie oba zespoły grały dość beztrosko. W ostatnim spotkaniu grupowym mieliśmy jeszcze szansę na awans, ale potrzebne było zwycięstwo. Zaczęło się dobrze, prowadziliśmy, jednak nie utrzymaliśmy należytego poziomu koncentracji i końcowy wynik to 2:1 dla naszych rywali. Szkoda. W meczu o miejsca 13-16 pokonaliśmy Mazovię Mińsk Mazowiecki aż 9:0 i był to najwyższy wynik tego dnia. W końcowej klasyfikacji szesnastu drużyn, nam przypadło trzynaste miejsce.

Wyniki KS Raszyn:

grupa

Drukarz Warszawa 0:2

KS Ursynów 2:2 (Pikiel A., Nowak M.)

Delta III Warszawa 1:2 (Pikiel A.)

o miejsca 13-16

MKZ Mazovia Mińsk Maz. 9:0 (Nowak M. x4, zawodnik testowany x3, Majewski K., Krakowiak J.)

SKład KS Raszyn: Bazga Szymon, Bąkiewicz Bartosz, Krakowiak Jakub, Kwiecień Jan, Majewski Kajetan, Nowak Maksymilian, Pikiel Adam, Zaleski Michał, zawodnik testowany)

 

28 grudnia

Turniej o puchar dyrektora OSiR Bemowo

Po tygodniu przerwy spotkaliśmy się przy okazji turnieju. Tym razem graliśmy na klepce. Te rozgrywki pokazały, że o każde zwycięstwo trzeba walczyć od początku do końca. W jednym ze spotkań prowadziliśmy dwiema bramkami i mogło się wydawać kontrolowaliśmy przebieg meczu. Przegraliśmy jednak, a drużyna, która nas pokonała awansował później do finału. To świadczy o tym, że należy dawać z siebie w każdym momencie 100%, a jeśli tego nie zrobimy to możemy mieć pretensje tylko do siebie. Zajęliśmy siódme miejsce. Startowało osiem drużyn.

Wyniki KS Raszyn:

grupa

Olimpia I Warszawa 0:3

Mazur Radzymin 2:3 (Nowak M., Zaleski M.)

BKS 7 Warszawa 1:5 (Pokrzywa I.)

o miejsce 7

Olimpia II Warszawa 10:0 (Majewski K. x4, Nowak M. x3, Radolińśki P. x2, Cichosz A.)

Skład KS Raszyn: Bazga Szymon, Bąkiewicz Bartosz, Cichosz Antoni, Majewski Kajetan, Nowak Maksymilian, Pokrzywa Igor, Radoliński Przemysław, Skarżyński Szymon, Woźniak Jakub, Zaleski Michał, zawodnik testowany.

 

Piotr Włodarski