Aktualności

powrót

Dwie wygrana na koniec rundy jesiennej

W ostatnich dwóch meczach rundy jesiennej rozgrywek Ligi Okręgowej seniorzy K.S. Raszyn zdobyli komplet punktów przedłużając serię do 8 wygranych meczów z rzędu. Dawno tak świetnej passy w Raszynie nie było.

4 listopada w przedostatniej kolejce zmierzyliśmy się z Przyszłością Włochy, która w poprzednim meczu  w roli gospodarza pokonała walczącą o awans do IV ligi Józefovię Józefów.  Od początku meczu na ciężkim boisku lepiej poczynali sobie gospodarze, którzy w 14 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony pokonali Marcina Marcinkowskiego. Wcześniej piłkę do bramki skierował Rafał Prażuch ale był na pozycji spalonej i sędzia gola nie uznał. Do wyrównania doprowadziliśmy w 26 minucie kiedy to po podaniu Artura Sieradzkiego sam na sam z bramkarzem znalazł się Piotr Zieliński. Popularny Zielu ograł bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Po przerwie zawodnicy Przyszłości mogli objąć prowadzenie ale strzał ich zawodnika trafił w poprzeczkę. W 54  minucie to jednak nasi zawodnicy zdobyli bramkę. Dośrodkowanie Łukasza Malczewskiego w polu karnym opanował Rafał Prażuch i strzałem obok bramkarza zdobył drugą bramkę. Po chwili piłka po strzale Michała Gwiazdy wpadła do bramki, ale sędzia uznał, że będący na pozycji spalonej Jakub Pamintasu absorbował bramkarza i gola nie uznał. W końcówce meczu gospodarze za wszelką cenę starali się doprowadzić do remisu co stwarzało nam okazję do szybkich kontr. Kilka sytuacji było znakomitych do zdobycia bramki ale niestety nie zostały one wykorzystane.

Przyszłość Włochy - K.S. Raszyn 1:2 (1:1)

Bramki:  Zieliński Piotr (26'), Prażuch Rafał (54')

Raszyn: Marcinkowski - Cybulski Artur (78' Jarmuł), Ślubowski, Durajczyk, Oleksiak, Malczewski, Sieradzki Artur (85' Włodarczyk), Gwiazda (82' Cybulski Sebastian), Kosmala, Prażuch Rafał (68' Pamintasu), Zieliński

W ostatniej kolejce rozgrywek Ligi Okręgowej naszym przeciwnikiem był Piast Piastów. Już pierwszy strzał na bramkę Przemysława Kosmali przyniósł nam w 10 minucie prowadzenie. Goście w 31 minucie po jednej z nielicznych akcji doprowadzili do wyrównania. W 44 minucie szybką akcję lewą stroną Piotra Zielińskiego bramką zakończył ponownie Kosmala.

W 69 minucie było 3:1. Dośrodkowanie Sebastiana Cybulskiego na bramkę strzałem głową zamienił Michał Prażuch. Goście w 82 minucie strzałem z dystansu zmniejszyli rozmiary porażki. Ale nasza odpowiedź była natychmiastowa. Po minucie Michał Prażuch ustalił wynik spotkania na 4:2. W końcówce spotkania obrońca Piasta wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Piotra Zielińskiego  choć co poniektórzy widzieli piłkę już w bramce.

Po ostatniej kolejce bardzo ciekawa jest sytuacja w tabeli Ligi Okręgowej. Prowadząca drużyna SEMP-a Warszawa w 15 meczach zgromadziła 36 punktów. Tuż za nimi ze stratą 1 punktu znajdują się 3 drużyny: Gromu Warszawa, Józefovii Józefów i K.S. Raszyn. Wiosna zapowiada się zatem  bardzo emocjonująco.

K.S. Raszyn - Piast Piastów 4:2 (2:1)

Bramki: Kosmala Przemysław - 2 (10' i 44'), Prażuch Michał - 2 (69' i 83')

Raszyn: Marcinkowski - Cybulski Artur, Ślubowski, Durajczyk, Oleksiak, Malczewski, Kosmala, Cybulski Sebastian (70' Włodarczyk), Zieliński, Prażuch Rafał (75' Jankowski), Prażuch Michał