Aktualności

powrót

Brązowy medal na mistrzostwach Mazowsza

Dnia 10.02.2018 wybraliśmy się do Piaseczna, aby zagrać w halowych mistrzostwach Mazowsza seniorek. W zawodach wystąpić miało dwanaście najlepszych mazowieckich drużyn, ale niestety DAF Płońsk w ostatniej chwili wycofał się, a na dodatek miał to być nasz rywal w grupie i w związku z tym rozegraliśmy tylko dwa mecze grupowe.

Wystąpiliśmy w grupie C, a na inaugurację naszym przeciwnikiem była Pogoń Siedlce, którą pokonaliśmy 2:0 (bramki Kamila Niewiadomska, Weronika Bekker). W związku z wycofaniem się Plońska musieliśmy czekać aż trzy godziny, aby rozegrać kolejne grupowe spotkanie, które przegraliśmy z Pragą II Warszawa 2:4 (bramki Weronika Bekker x2). Do ćwierćfinału awansowaliśmy z drugiego miejsca w grupie:

1. Praga II Warszawa             9   15:2

2. KS Raszyn                         6   7:4

3. Pogoń Siedlce                    3   3:10

4. DAF Płońsk                       0   0:9

W pierwszym spotkaniu pucharowym naszym przeciwnikiem była Piastovia Piastów, która zajęła drugie miejsce w swojej grupie. Po zwycięstwie 2:1 (bramki Martyna Ściegienna, Sylwia Młodzianowska) awansowaliśmy do strefy medalowej. W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się z naszym odwiecznym rywalem, drużyną również pierwszoligową Pragą Warszawa. Mecz był bardzo zacięty, wypracowaliśmy sobie mnóstwo sytuacji bramkowych, ale niestety brakowało skuteczności. Na trzy minuty przed końcem spotkania warszawianki po błędzie naszej bramkarki objęły prowadzenie, ale wiara i walka w swoje umiejętności pozwoli doprowadzić do remisu. Bramkę wyrównującą precyzyjnym uderzeniem z dystansu zdobyliśmy na trzy sekundy przed końcowym gwizdkiem (bramka Sylwia Młodzianowska) i o awansie do finału zdecydowały rzuty karne. Przegraliśmy 2:3 (bramki Martyna Ściegienna, Sylwia Młodzianowska), a pechowym wykonawcą była Weronika Bekker, która w całym turnieju zdobyła cztery bramki i została naszą najlepszą strzelczynią. Mecz o trzecie miejsce rozegraliśmy z Zamłyniem Radom i po bardzo dobrej grze, zdecydowanej naszej przewadze wygraliśmy 1:0 (bramka Weronika Bekker) zdobywając brązowy medal.

Brązowy medal to niewątpliwie duży sukces, jednak pozostał niedosyt, gdyż w meczu półfinałowym byliśmy bardzo blisko zwycięstwa z późniejszym tryumfatorem mistrzostw.

 

Skład: Karolina Usnarska, Julia Łopaciuk, Sylwia Młodzianowska, Justyna Piskorz, Kamila Niewiadomska, Martyna Ściegienna, Natalia Bednarczyk, Weronika Bekker, Magda Zielińska, Eliza Stawicka +  Marta Adamczyk (kierownik)

 

Klasyfikacja końcowa:

1.      Praga Warszawa

2.      Wilga Garwolin

3.      KS Raszyn

4.      Zamłynie Radom

5 - 8. Pogoń Siedlce, Praga II Warszawa, Piastovia Piastów, GOSiRki Piaseczno

9.   Mazovia Grodzisk Mazowiecki

10. AKS Zły Warszawa

11. Husarki Mochowo